Jdi na obsah Jdi na menu
 


Americký miniaturní kůň

12. 2. 2008

Americký miniaturní kůň


Americký miniaturní kůň je inteligentní,elegantní a jemný.Se svou výškou (ne více než 86 cm) je dokonalou zmenšeninou velkého koně. Má vynikající charakter a je to kůň pro každého. Málokdo z nás ale může říct,že tohoto zajímavého koníka viděl na vlastní oči.

Povaha: Američtí mini. koně jsou zvláštním a jedinečným plemenem, které budí zájem nejen americké veřejnosti. Milují pobyt venku a postačí jim- vzhledem k jejich velikosti-méně prostoru. Jsou živí, vyrovnaní, ostražití, inteligentní a milí a pro svou přítulnou povahu bývají těmi nejlepšími kamarády dětí i dospělých. Mnohdy také pomáhají tělesně postiženým lidem.

Využití: Je možné v něm najít výborného přítele ,starat se o něj ,radovat se s ním a připravovat ho na různé soutěže.Nebo s ním můžete jezdit na vyjížďky-američtí mini. koně se totiž zapřahují do kočárků nebo vozíků.Bez problémů utáhnou 2 dospělé osoby na vzdálenost 16 kilometrů a děti s nimi mohou libovolně daleko.Také jejich přeprava je velice snadná. Péče o mini. koníky se nijak neliší od velkých plemen,jen je finančně náročná už kvůli nižším požadavkům na množství krmiva a různých léčiv.

  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář